1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark V Breslow 36mm
Autor Wiadomość
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #91  Wysłany: 2017-12-17, 17:57  


Tylko nie wiem, dlaczego zaproponował 3 metody leczenia(inchibitory, immunini :-D i ew badania kliniczne). Czy z powodu guzka na płucu, czy z powodu żołądka, czy też jelita :-D . Bo trzeba patrzec w PET na SUV. USG i TK nic na jelicie nie wykryło. Wykryło natomiast 2 tętniaki. Więc :-D PET mógł się pomylić.
Ale i tak jestem dobrej myśli :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #92  Wysłany: 2017-12-17, 18:46  


mf54,
Gdzie Ty masz te tętniaki? Usg coś pokazało? Trochę nie nadążam za Tobą...
Lekarz zaproponował Ci różne metody leczenia jednej i tej samej choroby - czerniaka. Nie rozumiem jak Ty miałbyś sam dokonać tego wyboru - każda ścieżka ma swoje warunki kwalifikacji i niekoniecznie pacjent jest najlepiej zorientowanym podmiotem co do podejmowania podobnych decyzji...
Chyba ktoś kiedyś radził Ci kontakt z ośrodkiem warszawskim - myślę, że nie musiałbyś się tak bardzo domyslać co lekarz miał na myśli i co czym chce leczyć. Przemyśl tę dodatkową konsultację, choćby po to, aby mieć pewność co do własnego pomysłu na leczenie lub jego brak.
Pozdrawiam naj, naj 😊
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #93  Wysłany: 2017-12-28, 14:05  


Więc :-D odłożyłem badania TK na "po świętach" bo nie chciałem się stresować. Ale przeczytałem skierowanie i ...dowiedziałem się, że mam rozsiew czerniaka :shock: Oczywiście nie wierzę w to :-D Ale aby nie popełnić błędu "zaniechania" :) to postanowiłem zrobić to TK(4TK, miednica, j. brzuszna, klatka piersiowa i głowa). Dzięki temu dowiedziałem się jakie to tomografy mamy w naszym kraju. Tam gdzie są krótkie terminy, to maja tomografy 16 rzędowe z początku ub. wieku :shock: 128 rzędowy(który jest w stanie zrobić mi moje TK) to już jest wypas - okres oczekiwania na badanie to ze 180 dni :-D więc jak się zapiszę, to mam (3 mies. czekania na badanie i 3 tyg na wynik, i z tydzień na wizytę u onkologa) czyli 4 miesiące do przodu. :-D

[ Dodano: 2017-12-28, 14:08 ]
dodam
16 rzędowe mogą zrobić tylko 2 sekcje, nie wspomnę o parametrach badania.

[ Dodano: 2017-12-28, 14:23 ]
Kurczę, 180 dni czekania to pół roku, to mam jeszcze więcej do przodu :-D
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #94  Wysłany: 2017-12-29, 14:57  


Więc (wiem :-D )znalazłem tomograf 128 rzędowy w Warszawie w instytucie lotnictwa, czy coś tak :) . Badanie kosztuje 1000 zł. Ale 1000 zł to cena 1/3 trumny z niskiej półki :shock: To co, zrobię badanie i zabraknie mi na trumnę :?ale?:
Widzisz bajkaa , jak odzyskałem mój czarny humor :-D
Mam nadzieję, że nie dostanę bana, ale naprawdę chciałem to napisać :)
Teraz merytorycznie.
Znalazłem ścieżkę do tomografu (z tej całej egzaltacji zapomniałem, czy to 124 rzędowy, czy 164 rzędowy ) w każdym razie to jeden z nowocześniejszych :) Za 5 dni mam badanie :-D Musiałem dzisiaj szybko zrobić badaniu poziomu "kretynu" :shock: w mojej krwi.
I tutaj widać XXI wiek. Tomograf wypasiony, wyniki kretynu ściągnę i wydrukuję przez internet :lol:
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego humoru :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #95  Wysłany: 2017-12-29, 16:18  


mf54,
O ile nie spożywałeś w Wigilię ( 🤔😱) i w kolejne dni świąteczne hurtowych ilości mięcha i fasoli to "kretyn" powinien być akceptowalny 😜
Gratuluję super organizacji w kwestii tk. I pozdrawiam starorocznie, M.
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #96  Wysłany: 2017-12-29, 17:23  


No i zobacz. Siedzę sobie w domu przy kominku, wchodzę na stronę laboratorium(nie musiałem jechać rowerem na cmentarz, bo to laboratorium jest przy płocie mojego cmentarza :-D więc drogę już znam :-D ) wynik już mam. Poziom kretynu 0,85 czyli w normie <od 1,2. Małe a cieszy :) Jestem zdrowy :)
 
ethos 


Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Pomógł: 6 razy

 #97  Wysłany: 2017-12-30, 07:25  


Witaj, długo myślałem (w pracy, tramwaju, domu) o Twoim przypadku. Te 180 dni to statystyka nieznośna, ale nie wierzę, żebyś nie miał dla kogo żyć 181 dni. Mam małą córcię (nawet nie nastolatkę), nigdy jej nie powiem że za chwilę może być The End (bo tego nie wie nikt), tylko wyobraziłem sobie, że dla Niej pewnie byłaby różnica czy jestem 180 czy 185 dni. Troszkę się zakałapućkałem z tym wywodem, ale mam nadzieję, że te winogrona (co masz je w avatarze) będziesz konsumował przez wiele sezonów.
Pozdrawiam :)
 
bajkaa 



Dołączyła: 20 Cze 2017
Posty: 82
Pomogła: 21 razy

 #98  Wysłany: 2018-01-04, 13:20  


mf54,
ja wiem, że dobry humor Cię nie opuszcza, i bardzo mnie to cieszy :)
Co nie zmienia faktu, że powinieneś skonsultować wszystkie swoje wyniki badań z naprawdę dobrym specjalistą. I to jak najszybciej..... zanim czerniak się zorientuje, że pozwalasz mu się panoszyć we własnym organizmie. Musisz wreszcie komuś zaufać..... a nie tylko sobie, ok?
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #99  Wysłany: 2018-01-04, 14:25  


bajkaa napisał/a:
mf54,
zanim czerniak się zorientuje, że pozwalasz mu się panoszyć we własnym organizmie.

Już się zorientował :shock:
Wczoraj TK, dzisiaj mam opis(na razie w rozmowie tel, wieczorem dostanę skany).
Ale się nie przejmuję :-D
Już myślę o imprezie pożegnalnej ::dance::
Jutro coś napiszę, albo pojutrze :)
 
bajkaa 



Dołączyła: 20 Cze 2017
Posty: 82
Pomogła: 21 razy

 #100  Wysłany: 2018-01-04, 18:32  


mf54,
jedyna impreza pożegnalna, na jakiej będziemy to ta, na której pożegnamy nasze czerniaki. I Ty będziesz na niej gotował.....jesteś potrzebny. I nic więcej nie planuj :)
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #101  Wysłany: 2018-01-04, 18:54  


bajkaa ja wiem to są nasze "pobożne życzenia" już mam wyniki(w tej chwili otrzymałem wiadomośc, jeszcze nie czytałem)
Cieszę się, że jesteś.
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #102  Wysłany: 2018-01-04, 20:12  


mf54 my też się cieszymy, że jesteś....
_________________
Optymistka
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #103  Wysłany: 2018-01-04, 21:35  


Jak już tutaj dzisiaj jestem, i jest bardzo miło :) to napiszę o tym badaniu TK co już mam wyniki ale jeszcze nie czytałem bo nie mam czasu(siedzę na forum :-D ). Ten wypasiony tomograf iluś rzędowy. Do wody dolali mi jakiś specyfik(mam jego nazwę co zapisałem sobie w smartfonie :-D ). Pierwsze pół litra miałem wypić w ciągu 1 godziny :-D drugie pół litra po godzinnej przerwie :roll: Nigdy tyle nie piłem :storm: Otrzymałem informację, że otrzymam jeszcze jeden kontrast - z drugiej strony :shock: i że bym się nie opierał :-D I tutaj już było śmiesznie.
Pani mówi, że ma glicerynę i nie będzie bolało :roll:
Ja mówię/myślę - lepiej żeby nie było przyjemnie bo zmienię orientację seksualną :shock:
No i to tyle o TK

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-01-04, 22:35 ]
Ale dawkujesz informacje, ale trzymasz ludzi w napięciu ;)

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #104  Wysłany: 2018-01-05, 10:09  


Mnie to czeka, napisz czy wiesz co Ci wlewali od drugiej strony? Czego wymagali w ramach przygotowania do badania? Bo opisu tego protokołu nie mogę znaleźć w sieci.
_________________
sprzątnięta
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #105  Wysłany: 2018-01-05, 17:03  


Sądzę, że każda pracownia tomografii ma swoje procedury. Podobne, ale w szczegółach się różnią. W WCO przed badaniem piłem czystą wodę niegazowaną, a tam do wody dodali jakiś eliksir(młodości? :) ) Jaki kontrast był podany z dołu :shock: to nie wiem. Ogólnie to znacznikiem był omnipaque(preparat jodowy), który był pompowany zdalnie :-D do żyły. To ten, że jak pompują to się robi gorąco, nie napiszę gdzie(bo nie wiem, czy słowo "krocze" jest dopuszczalne na forum :-D ). jest, jest - to przecież termin medyczny 🤨pozdrawiam, missy
Procedury się specjalnie nie różniły, wiadomo, na czczo, tylko tam zakaz palenia 5 godz. przed badaniem, trzeba się zgłosić 3 godz. przed badaniem.\
marzeno narazie miałem pierwsze czytanie opisu, i to jednym okiem :-D Nie mogę się przecież stresować. Po trzecim czytaniu lub piątym, jak to zwyczaj nakazuje :-D może coś napiszę o wynikach :-D
Jak to mówią "Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogłoby być gorzej"
albo vice "wersacze" :-D "Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogłoby być lepiej"
Slogan niech sobie każdy wybierze :-D
Pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group