1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-12-22, 10:07
Badanie dermatoskopowe w Krakowie - onkolog czy dermatolog?
Autor Wiadomość
córeczkaMamusi 


Dołączyła: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2015-05-27, 21:18  Badanie dermatoskopowe w Krakowie - onkolog czy dermatolog?


Moi Drodzy,

piszę ponieważ potrzebuję porady. Otóż postanowiłam się w końcu wziąć za moje znamiona (potocznie mówiąc pieprzyki). W 2014 i 2015 roku u mnie w rodzinie zdiagnozowano właściwie przypadkowo 2 nowotwory (rak prostaty u Dziadka i rak piersi u Mamy) i że tak się wyrażę... włączyła mi się czujność onkologiczna. Nie chodzi o szukanie sobie na siłę choroby ale po prostu czasem się trzeba kompleksowo sprawdzić. Jestem osobą, która się bada regularnie ale jakoś tylko te pieprzyki bagatelizowałam tyle lat :uuu: Głupio, wiem.

Mam bardzo dużo znamion, najwięcej na plecach i w tym kilka takich dużych, wypukłych. W tym jedno w dość denerwującym miejscu bo stale drażnione ramiączkiem od stanika i nieźle muszę się zawsze nagimnastykować żeby tego nie dotykać, ale i tak w ciągu dnia ruch robi swoje. Poza plecami pieprzyki na brzuchu, nogach, na ramionach. Myślę, że po policzeniu miałabym ich może 60, jeśli nie więcej, naprawdę. Na samej lewej ręce (od dłoni do pachy) mam prawie 20! Samej jest mi się też ciężko oglądać, ale jakoś tam się gimnastykuję przy wieczornej toalecie i oglądam co i jak wygląda. Mam troszkę pieprzyków bardzo ciemnych, wręcz czarnych no i takie zwykłe brązowe. Jedne są gładkie, inne takie "gąbczaste" odstające i tych nie lubię :fucc: Jeśli chodzi o opalanie się to słońca unikam - bo nie lubię gorąca i upałów ale w lecie, w krótkim rękawku wiadomo, że siłą rzeczy się skóra opali. Unikam leżenia plackiem na słońcu, nóg czy pleców nie opalam praktycznie wcale. Nigdy się nie poparzyłam na słońcu, dłuższe kąpiele słoneczne do nad morzem ale raz na kilka długich lat. No i mam śniadą cerę, opalam się praktycznie od razu na brązowo.

Zastanawiam się czy wystarczy na pierwszy raz iść do zwykłego dermatologa (moja siostra była tutaj: http://www.czaskobiety.com/dermatoskopia, i pozbyła się paru niegroźnych znamion, jedno ma usuwać u chirurga) czy z racji tak dużej ilości znamion (siostra nie ma aż tylu co ja) można takie badanie mieć zrobione u onkologa, który zajmuje się leczeniem raka skóry?

Czy ktoś z obecnych na forum mieszka w Krakowie i ma namiary na dobrego onkologa "od pieprzyków"? Czy można się np. do CO na Garncarskiej zarejestrować na takie badanie? Miejsce mi znane bardzo dobrze z racji choroby Dziadka no i mam blisko, więc nie miałabym problemów z odnalezieniem się tam.

Będę Wam bardzo wdzięczna za wskazówki!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-27, 21:42  


Przy dużej ilości znamion zalecana jest zwykle wideodermatoskopia, bo po prostu człowiek nie jest tak dokładny. Ale muszę przyznać że nie słyszałam żeby można to było zrobić na NFZ.
_________________
sprzątnięta
 
córeczkaMamusi 


Dołączyła: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2015-05-28, 19:07  


Gaba - jesteś niezastąpiona, zawsze odpisujesz, dziękuję :)

O wideodermatoskopii nawet nie słyszałam, myślałam, że jest tylko dermatoskopia i właśnie ją maja w ofercie właściwie wszystkie salony dermatologiczno-kosmetyczne. Wolałabym nawet dopłacić więcej ale mieć to porządnie zrobione. Zastanawia mnie tylko jak miałabym wskazać znamię, które mnie niepokoi. Generalnie patrząc na cenniki to bada się tak od 3-5 zmian i potem za każde następne się dopłaca, a mnie martwią wszystkie! No może nie wszystkie w 100%, ale przynajmniej 20 mam takich, których bym się chciała pozbyć :uuu:

Wybadałam przez google'a, że na Oddziele Klinicznym Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie mają ten cudowny wiedodermatoskop (http://www.su.krakow.pl/o-k-kliniki-dermatologii-krakow) i będę tam jutro dzwonić się dowiadywać o badanie - czy można na NFZ, czy prywatnie, czy ze skierowaniem itd.

Na razie zagłębiam się jak co roku o tej porze w lekturę na temat filtrów przeciwsłonecznych i będę szukać jakichś dobrych dermokosmetyków.
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #4  Wysłany: 2015-06-20, 11:07  


Najpierw powinnas isc do dermatologa który się specjalizuje w znamionach. On powinien Ci wyznaczyć które sa podejrzane i do usunicia. Wtedy do chirurga i najważniejsze -czekac na hist-pat.
W Krakowie bardzo dobrym patomorfologiem skórnym jest dr Dyduch.
_________________
patolog
 
magdalenka25
[konto usunięte]



Posty: 0

 #5  Wysłany: 2015-10-12, 10:14  


(...) jest bardzo ważna, gdyż można ustalić dalsze postępowanie ze zmianami.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2015-10-12, 11:56 ]
Część posta ukryta.
 
córeczkaMamusi 


Dołączyła: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Pomogła: 3 razy

 #6  Wysłany: 2016-12-13, 10:45  


Kochani mam jeszcze pytanie dotyczące badan znamion. Robiłam jakiś czas temu badanie Mole Mat i usłyszałam od pani chirurg, że przynajmniej 7 zmian jest to usunięcia "na już'' z komentarzem, że ona się wszystkich nie podejmie usunąć. Oczywiście po tym na koniec badania na karteczce dostałam cennik ile ewentualnie kosztowałoby to w jej gabinecie i zwątpiłam... Jestem też po drugiej konsultacji u dermatologa i po dermatoskopii całego ciała. Z tych kilku znamion pan doktor uważa, że jedno na brzuchu jest podejrzane. I sama już nie wiem co sądzić o takiej rozbieżności opinii. Czy po prostu chirurdzy lubią ciąć i chodzi o kasę? Mam umówić się na kontrolę za jakiś czas żeby znamię na brzuchu zbadać mikroskopem konfokalnym. Czy takie badanie jest równie czułe i dokładne jak biopsja? Nie wiem czy tracić czas i kasę na mikroskopy czy od razu usunąć to dziadostwo? Proszę o rady.

[ Dodano: 2016-12-13, 10:46 ]
Mogę też wrzucić zdjęcia z badania Mole Mat, mam w pdfach wszystkie znamiona.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #7  Wysłany: 2016-12-13, 12:45  


Wczesne wykrycie czerniaka jest podobno wyleczalne 90-100 % wiec moim zdaniem nie masz sie nad czym zastanawiac. Lepiej dmuchac na zimne niz puzniej jak to sie mowi "obudzic sie z reka w nicniku" . Podejzany na brzuchu to idz do rodzinnego wez skierowanie do chirurga i wytnij.

[ Dodano: 2016-12-13, 12:48 ]
Moja kolezanka zawsze dbala o kontrole znamion i wycina wszystko co podejrzane i ona sie teraz nie musi martwic czy jej dzieci bez matki zostana....a ja nigdy sie znamionami nie przejmowalam.
 
córeczkaMamusi 


Dołączyła: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Pomogła: 3 razy

 #8  Wysłany: 2016-12-13, 13:43  


No właśnie mam ich dużo, ale dermatolog uspokaja mnie, że to zwykłe znamiona barwnikowe grudkowe i żeby na spokojnie w styczniu/lutym zrobić oglądanie pod mikroskopem i jak będzie coś niepokojącego to wytniemy. Chirurg nalegała żeby wyciąć dwa większe pieprzyki, które ocieram paskiem od stanika, od pod dermatoskopem powiedział, że są ok i jedyne co to można je usunąć bo są mechanicznie obcierane ale nic się tam nie dzieje. Jakoś nie czuję zaufania do Pani chirurg bo miałam wrażenie że to badanie robiła na "odwal się" a dermatolog mi nawet paznokcie sprawdzał i pieprzyki tak małe, że nawet nie pamiętam, że takie mam
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #9  Wysłany: 2016-12-13, 18:44  


I tak masz szczescie ze na wszystkie kt9s ci popatrzyl . Ja jal bylam ostatnio u dermatologa to lekarzowi nie chcialo sie z krzesla wstac zeby mi popatrzyl na znamiona wiec odpuscilam. To co mnie niepokoilo to wycielam z wlasnego "widzi mi sie". Jest bardzo dobry specjalista ktory przyjmuje w Krakowie. Jest to Pani doktor dermatolog ktora jest ordynatorem w jakiejs klinice dermatologicznej chyba w Katowicach. Jak chcesz namiary?
 
córeczkaMamusi 


Dołączyła: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Pomogła: 3 razy

 #10  Wysłany: 2016-12-13, 19:45  


No właśnie namiary na dobrego dermatologa mam ale możesz mi napisać w prywatnej wiadomości, będę wdzięczna :) A macie jakieś doświadczenie z badaniem mikroskopem konfokalnym? Podobno jeszcze lepiej niż dermatoskop.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #11  Wysłany: 2016-12-13, 20:28  


Prof. dr hab. n . med Anna Wojas Pelc. Dokladnie nie wiem gdzie w Krakowie przyjmuje ale na necie mozna sprawdzic
 
Madziooorek3 


Dołączyła: 14 Gru 2016
Posty: 6

 #12  Wysłany: 2016-12-14, 00:29  


Hej. Ja jestem z Krakowa i mam taką sytuację jak ty. Odrazu odradzam iść na Garncarska. Strasznie zle mnie tam potraktowali.
Polecam prywatnie iść do Dermed na ulicy krzywej. Mają bardzo dobry video dermatoskop. Ja osobiscie wszystkie zmiany badam w enie 150 zl. Zazwyczaj badanie trwa okolo 40 minut poniewaz mam bardzo duzo znamion. Dodatkowo wycielam juz z 14, poniewaz jedno z nich okazalo sie byc MELTUMP. chodze teraz na badania kontrolne i videodermatoskopie. Ale wszystko jest w porzadku. Naprawde mila obsluga i bardzo dokladne badanie. :)
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #13  Wysłany: 2016-12-22, 09:14  


Zgodnie z regulaminem temat powinien zostać przeniesiony do działu tymczasowego (brak diagnozy onkologicznej).

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-12-22, 10:06 ]
Dzięki za czujność :uhm!:

 
xMakanda 


Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Kraków

 #14  Wysłany: 2018-03-11, 21:02  


W Krakowie zdecydowanie polecam dermatologów Joannę Łudzik oraz Alexandra Witkowskiego. Sam korzystam i naprawdę jestem bardzo zadowolony.
 
STARYWYGA 


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 130

 #15  Wysłany: 2018-04-02, 21:35  


Profesor śpiewak
rydygiel
gancarska

W Andrychowie przyjmuje pani Krzeczek
polecam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group