1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Autor Wiadomość
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #31  Wysłany: 2013-05-21, 18:34  


Używam forum w zakresie w jakim potrzebuję i proszę nie krytykuj mnie za brak odwagi (bo ją mam, tylko głupia nie jestem!). Nie chcę np. aby ludzie z pracy czy znajomi czytali moje posty na tym forum, przecież ktoś nawet przez przypadek mógłby tu wejść i wyczytać całą historię mojej choroby - np. mój pracodawca. Zresztą nikomu tłumaczyć się nie muszę.
_________________
iwex
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #32  Wysłany: 2013-05-21, 18:45  


jo_a napisał/a:
(...) to tak, żeby choć trochę merytorycznie było (...)
Nie, no coś Ty, po co?
(e-moll, c-dur, a-moll, d-dur)
Pozdrawiam!
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #33  Wysłany: 2013-05-21, 18:48  


Ja na forum nie piszę nic ponad to czego bym innym nie powiedziała prosto w oczy.

Sama wszczynasz dyskusję, która na tym forum nie jest potrzebna. Jest potrzeba merytorycznej dyskusji na temat "takiej" profilaktyki na temat nowotworów złośliwych (w tym przypadku raka piersi). To nie jest miejsce (zwłaszcza, że wątek jest założony jako merytoryczny) na temat oceny Angeliny Jolie (czy Ty byś to powiedziała, czy nie) i czy możesz pisać co Ci do głowy, bo jesteś tu 'anonimowa'. Takie dyskusje to możesz sobie urządzać na innych forach internetowych, ewentualnie jako 'wątek niemerytoryczny.'

Piszemy coś i mamy się liczyć z tym, że inni będą nas krytykowali.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #34  Wysłany: 2013-05-21, 18:56  


Zresztą chodzi o to by merytorycznie roztrząsać jakiś problem. Co kogo obchodzi czy nazywam się Janina Kowalska czy Genowefa Jędrzejewska. Jeśli się zarejestrowałam i podejmuję jakiś temat to znaczy, że szukam porady , wsparcia, wiedzy. Nikogo na forum nie obraziłam i nikogo nie obrażam. Jestem szczęśliwa, że wiem ,że jest taki gość _Richelieu, oraz wiele cudownych osób, które mi otworzyły oczy na wiele spraw związanych z chorobą. Na miejscu Angeliny zrobiłabym to samo.
Na swoim miejscu- NIE. Nie rozgłaszałabym, że przeszłam przez takie leczenie. Nie robiłabym też z tego wielkiej tajemnicy, ale raczej nie opowiadałabym tego sąsiadkom, paniom ze spożywczaka w którym codziennie kupuję chleb itp. Każdy otwiera się na tyle aby czuć się bezpiecznie w środowisku którym przebywa. Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2013-05-21, 18:58 ]
Jest to wątek bardzo merytoryczny. Jest inspiracją dla mnie jak postępować. Dostałam wiele cudownych odpowiedzi. Czepiasz się nie wiem po co.

[ Dodano: 2013-05-21, 19:02 ]
A dyskusja na ten temat chyba jest potrzebna sądząc po ilości wpisów. Nawet gdyby ta dyskusja była potrzebna tylko mnie.

[ Dodano: 2013-05-21, 19:04 ]
Majkelek i Richelieu jeszcze raz dziękuję.

[ Dodano: 2013-05-21, 19:10 ]
1300 wyświetleń. To samo mówi za siebie! Tematem jest zainteresowanych wiele osób. A ten post poleciłam też koleżance , która w tej chwili zastanawia się nad zakresem profilaktyki jaki powinna zastosować (jest obciążona BRCA1) Także mi nie mów, że wątek założyłam niepotrzebnie!!!
_________________
iwex
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #35  Wysłany: 2013-05-21, 19:25  


Cytat:
Takie dyskusje to możesz sobie urządzać na innych forach internetowych

Amen.
Jeszcze co do anonimowości:
http://www.fundacja-onkol...a-fundacji.html
Poza tym, wielu z nas ma ze sobą też kontakty telefoniczne czy osobiste, jak pisze Justyna1975 (odwiedzamy się wzajemnie we własnych domach) więc nie jesteśmy dla siebie anonimowi. Nikt nikogo nie przymusza do podawania swoich danych osobowych czy adresów. To wola każdego z forumowiczów.

Iwono, czy chciałabyś żeby ktoś podjął za Ciebie decyzję? Proszę Cię :)
Zresztą myślę, że śliczna Angelina (jeżeli) podała wiadomość do mediów, to tylko po to, żeby nikt z leczących ją nie miał powodu do sprzedania wiadomości.
Boże! Czy to tak trudno zrozumieć? Że za "celebrytami" latają paparazzi? Ich wścibstwo dla łatwego zarobku niejednemu odebrało chęć do życia. Bądź życie, wide: księżna Diana.

Cytat:
Także mi nie mów, że wątek założyłam niepotrzebnie!!!
A dlaczego? Bo decyzję podejmie sama :)

"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo, co ci się trafi" ;)
Pozdrawiam choć uważam, że to jednak nie jest wątek merytoryczny :)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
JoannaO 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 146
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 26 razy

 #36  Wysłany: 2013-05-21, 19:27  


Justynko, bardzo ładnie i zgrabnie to ujęłaś :-)

Iwonko, przeczytaj wypowiedź koleżanki jeszcze raz :-)
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
 
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #37  Wysłany: 2013-05-21, 20:00  


W tym wątku ocenialiśmy zasadność operacji profilaktycznych w przypadku nosicielek Brca1. Ocenialiśmy również "medialność" Angeliny i wymiar psychologiczny rozpowszechniania informacji na temat własnej choroby. Temat jest bardzo merytoryczny. A wartość bardzo podbija super merytoryczne opracowanie Majkelka i Richelieu. Oczywiście decyzję podejmę sama, ale dzięki za odzew! Chętnie spotkałabym się twarzą w twarz np. z Richelieu albo z Majkelkiem. :) )))))) Pozdrawiam wszystkich i życzę co poniektórym mniej jadu, bo on jest najbardziej rakotwórczy!
_________________
iwex
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #38  Wysłany: 2013-05-21, 20:28  


Zgadzam się z JustynąS1975 i jo_a.
Iwona o co się tak denerwujesz? Porozmawiajmy czy poddać się zabiegowi czy nie, wszyscy mamy tutaj swoje trudne sprawy. Niestety taki portal. Anonimowo więcej czy mniej jakie to ma znaczenie w obliczu tego wszystkiego co Nas spotkało. Nie ma potrzeby dokładać sobie jeszcze jednego problemu. ja powiedziałam Paniom ze spożywczaka i wszystko jasne, normalnie rozmawiamy i jest super. I wszystko na ten temat, każdy sam decyduje mówić czy nie, to jest oczywiste. Cała reszta tematu już mniej, myślę, że tego problemu nie da się rozwiązać na tym forum, wątpliwości będą zawsze. Ciągle jeszcze nikt nie ma takiej wiedzy, dlatego niektóre z Pań decydują się na zabieg inne czekają na więcej danych, na nowe wieści ze świata nauki, może na cud? Tak jak napisałam wcześniej nie będę tego oceniała, nie sądzę również, że Angelina zrobiła to z innego powodu niż te 87%, ten argument jest wystarczający.
Pozdrawiam sredecznie
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #39  Wysłany: 2013-05-21, 20:31  


'' mniej jadu, bo on jest najbardziej rakotwórczy ''

Jesli to jest watek merytoryczny, to mozesz mi napisac, gdzie to wyczytalas?

W mojej rodzinie zdarzaly sie przypadki zachorowan na nowotwory, popalam papierosy i myslalam, ze to mnie najbardziej '' obciaza'', chetnie jednak poszerze swoja wiedze.
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #40  Wysłany: 2013-05-21, 20:35  


infinity,
infinity napisał/a:
popalam papierosy i myslalam, ze to mnie najbardziej '' obciaza''

W poradni genetycznej ,niestety nie robią testów w tym kierunku ,więc rzuć fajki bo płuc Ci nie wytną.
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #41  Wysłany: 2013-05-21, 20:38  


Dziekuje za odpowiedz, jednak nie pytalam o testy, ani nie prosilam o rady czy powinnam palic papierosy :)

Zainteresowalo mnie twierdzenie, ze jad jest najbardziej rakotworczy.
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #42  Wysłany: 2013-05-21, 20:41  


Więc ,proszę nie podkręcać tematu.To co miało być powiedziane ,zostało
jo_a napisał/a:
Amen.

Szkoda miejsca na serwerze!
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #43  Wysłany: 2013-05-21, 21:11  


ja dodam merytorycznie w temacie

http://www.rynekzdrowia.p...30665,1013.html

pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #44  Wysłany: 2013-05-21, 21:18  


Brawo niki,
"Tak uważa prof. Lubiński ''efekt Angeliny'' będzie zbierał dobre owoce również w Polsce(...) Tak obciążone kobiety muszą poważnie rozważyć zabiegi profilaktyczne(...) Szacunek pani Jolie
Zwraca uwagę, że nie jest to metoda leczenia zaistniałej choroby a zdrowe narządy usuwane są w intencji uniknięcia choroby(...) W jego opinii, tym bardziej Angelinie Jolie należy się szacunek, że zdecydowała się ogłosić swój ''medyczny wybór'', a mówiła nie tylko o swojej decyzji, ale i o historii swojej rodziny(...)
Angelina Jolie zapowiedziała, że zamierza też poddać się prewencyjnemu usunięciu jajników. "

I powtarzam, za prof. Lubańskim: "Tak obciążone kobiety muszą poważnie rozważyć zabiegi profilaktyczne"

A innym? Guzik do tego co sobie usunie i komu o tym powie ;)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Józefina K. 


Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #45  Wysłany: 2013-05-27, 23:00  


Może komuś przyda się ta informacja: badania genetyczne można zrobić bezpłatnie. Skierowanie dostałam od najzwyklejszego ginekologa na podstawie wywiadu (przypadki raka w rodzinie). Badano mi BRCA1, NOD2, CHEC2, NBS1.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group